Βρίσκεστε εδώ: Sportrikala.gr » ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ » ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ » Προβάδισμα για πέντε στα Μπαράζ ανόδου

Προβάδισμα για πέντε στα Μπαράζ ανόδου

Ολοκληρώθηκε ο πρώτος γύρος των μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική και πέντε ομάδες έχουν ήδη βάλει γερές βάσεις για την πρωτιά.

001e533fbd94b370da072ba70f227de8_L

Μπορεί βέβαια και η ΑΕΦ είναι πρωτη στον όμιλό της,  όμως η αναφορά  γίνεται για  για τους Νέστο Χρυσούπολης, Απόλλωνα Κρύας Βρύσης, Πύδνα Κίτρους, Ηράκλειο και Κυπαρισσία που έχουν τρεις νίκες σε ισάριθμες αγωνιστικές και δύσκολα θα χάσουν το εισιτήριο για τη Γ’ Εθνική.

Αναλυτικά:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Άρης Αβάτου – Δόξα Προσκυνητών 4-0
ΑΕ Διδυμοτείχου – Νέστος Χρυσούπολης 1-3

ΘΕΣΗ-ΟΜΑΔΑ-ΑΓ-Β.-ΓΚΟΛ

1. Νέστος Χρυσούπολης 3 9 7-2
2. Άρης Αβάτου 3 6 7-3
3. ΑΕ Διδυμότειχου 3 1 3-7
4. Δόξα Προκυνητών 3 1 1-7

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Απόλλων Παραλιμνίου – ΑΠΕ Λαγκαδά 0-2
Προσοτσάνη – Κεραυνός Αγγελοχωρίου 0-1

ΘΕΣΗ-ΟΜΑΔΑ-ΑΓ-Β.-ΓΚΟΛ
1. ΑΠΕ Λαγκαδά 3 5 4-2
2. Απόλλων Παραλιμνίου 3 4 1-2
3. Κεραυνός Αγγελοχωρίου 3 4 1-1
4. Προσοτσάνη 3 2 2-3

3ος ΟΜΙΛΟΣ

ΠΟ Μουδανιών – Κιλκισιακός 2-2
ΑΣ Ειρηνούπολης – Απόλλων Κρ. Βρύσης 0-1

ΘΕΣΗ-ΟΜΑΔΑ-ΑΓ-Β.-ΓΚΟΛ
1. Απόλλων Κρ. Βρύσης 3 9 5-1
2. Κιλκισιακός 3 4 5-4
3. ΠΟ Μουδανιών 3 4 3-4
4. ΑΣ Ειρηνούπολης 3 0 1-4

4ος ΟΜΙΛΟΣ

ΠΑΣ Φλώρινα-Παναργειακός Ορεστικού 1-2
ΑΕ Ποντίων Βατολάκκου-Εορδαϊκός 1-1

ΘΕΣΗ-ΟΜΑΔΑ-ΑΓ-Β.-ΓΚΟΛ
1. Εορδαϊκός 3 5 4-1
2. Παναργειακός Ορεστικού 3 5 3-2
3. ΠΑΣ Φλώρινα 3 3 2-5
4. ΑΕ Ποντίων Βατολάκκου 3 2 2-3

5ος ΟΜΙΛΟΣ

Φαρκαδόνα-Θύαμις Καστρίου 4-0
ΑΟ Βελισσαρίου-ΑΟ Σιναράδων 1-1

ΘΕΣΗ-ΟΜΑΔΑ-ΑΓ-Β.-ΓΚΟΛ
1. Φαρκαδόνα 3 7 5-0
2. ΑΟ Βελισσαρίου 3 5 4-1
3. ΑΟ Σιναράδων 3 4 4-2
4. Θύαμις Καστρίου 3 0 0-10

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Πύδνα Κίτρους-Ατρόμητος Παλαμά 1-0
Αλμυρός-Αμπελωνιακός 0-2

ΘΕΣΗ-ΟΜΑΔΑ-ΑΓ-Β.-ΓΚΟΛ
1. Πύδνα Κίτρους 3 9 5-2
2. Αμπελωνιακός 3 4 3-2
3. Ατρόμητος Παλαμά 3 4 2-1
4. Αλμυρός 3 0 1-6

7ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΕ Μαλεσίνας-ΑΟ Χαλκίδας 2-2
Θήβα-Αίολος 4-0

ΘΕΣΗ-ΟΜΑΔΑ-ΑΓ-Β.-ΓΚΟΛ
1. ΑΟ Χαλκίδας 3 5 5-4
2. Μαλεσίνα 3 5 4-3
3. Θήβα 3 4 6-3
4. Αίολος 3 1 1-6

8ος ΟΜΙΛΟΣ

Απόλλων Ευπαλίου-Σκουφάς Κομποτίου 2-3
ΑΕ Μεσολογγίου-Αχέρων Καναλακίου 0-0

ΘΕΣΗ-ΟΜΑΔΑ-ΑΓ-Β.-ΓΚΟΛ
1. Αχέρων Καναλακίου 3 7 2-0
2. ΑΕ Μεσολογγίου 3 5 3-2
3. Σκουφάς Κομποτίου 3 4 3-3
4. Απόλλων Ευπαλίου 3 0 4-7

9ος ΟΜΙΛΟΣ

Ίκαρος Καλλ.-Αιγάλεω 1-0
Ηράκλειο-Κερατσίνι 2-0

ΘΕΣΗ-ΟΜΑΔΑ-ΑΓ-Β.-ΓΚΟΛ
1. Ηράκλειο 3 9 5-1
2. Αιγάλεω 3 3 2-3
3. Ίκαρος Καλλ. 3 3 1-2
4. Κερατσίνι 3 3 1-3

10ος ΟΜΙΛΟΣ

Κανάρης Νενήτων-Διαγόρας Αγ. Παρασκευής 0-0
Πανναξιακός-Πυθαγόρας Σάμου (18/5, 12:30)

ΘΕΣΗ-ΟΜΑΔΑ-ΑΓ-Β.-ΓΚΟΛ
1. Κανάρης Νενήτων 3 5 3-1
2. Πανναξιακός 2 4 2-1
3. Διαγόρας Αγ. Παρ. 3 4 3-2
4. Πυθαγόρας Σάμου 2 0 1-5

11ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ Ζευγολατιού – Ακράτητος 3-0
Θύελλα Ραφήνας – Ιάλυσος 1-1

ΘΕΣΗ-ΟΜΑΔΑ-ΑΓ-Β.-ΓΚΟΛ
1. Ιάλυσος 3 7 5-2
2. Θύελλα Ραφήνας 3 5 3-2
3. ΑΟ Ζευγολατίου 3 3 4-3
4. Ακράτητος 3 1 1-6

12ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ Κεφαλονιάς-ΑΟ Λεβάντε 0-0
Κεραυνός Αγ. Βασιλείου-Αστέρας Αμαλιάδας 4-1

ΘΕΣΗ-ΟΜΑΔΑ-ΑΓ-Β.-ΓΚΟΛ
1. Κεραυνός Αγ. Βασιλείου 3 6 8-4
2. ΑΟ Λεβάντε 3 5 3-2
3. ΑΕ Κεφαλονιάς 3 4 4-3
4. Αστέρας Αμαλιάδας 3 1 2-8

13ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ Κυπαρισσίας-Πανθυρεατικός 4-0
ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου-Σπάρτη 1-3

ΘΕΣΗ-ΟΜΑΔΑ-ΑΓ-Β.-ΓΚΟΛ
1. ΑΟ Κυπαρισσίας 3 9 7-0
2. Σπάρτη 3 6 5-2
3. Πανθυρεατικός 3 3 1-6
4. ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου 3 0 1-6

14ος ΟΜΙΛΟΣ

Άρης Σούδας-ΟΦ Ιεράπετρας 0-3
Ρούβας-Ερμής Ζωνιανών 0-1

ΘΕΣΗ-ΟΜΑΔΑ-ΑΓ-Β.-ΓΚΟΛ
1. Ερμής Ζωνιανών 3 7 4-2
2. Ρούβας 3 4 5-1
3. ΟΦ Ιεράπετρας 3 4 4-2
4. Άρης Σούδας 3 1 1-9

Συντάκτης

Άρθρα : 14521
web: www.sportrikala.gr - E-mail: sportrikala@sportrikala.gr

© Sportrikala.gr | Κατασκευή ιστοσελίδας Plushost.gr

Scroll to top