Καθάρισε έυκολα το Καστρί η Φαρκαδόνα

Η ΑΕ Φαρκαδόνας είχε έυκολο απόγευμα στο ματς της 3ης αγωνιστικής των  μπαράζ ανόδου

10360204_428910553954210_4243435611603545830_n

Η ΑΕ Φαρκαδόνας είχε έυκολο απόγευμα στο ματς της 3ης αγωνιστικής των  μπαράζ ανόδου και κέρδισε 4-0 την Θυαμι καστρίου χάρη στα τρία γκολ του Νικούλι και ένα του Γάτσιου

Με τη δέυτερη νίκη η ΑΕΦ παρέμεινε μόνη πρωτη στην κορυφή του 5ου ομίλου αφού το ντέρμπι  Βελισσάριου Σιναράδων δεν ανέδειξε νικητή

10′ Ο Γκαντιάς κάνει συρτή έξυπνη μπαλιά από τα αριστερά, ο Ντούβλης όμως με σουτ δεν καταφέρνει να απειλήσει τον Κόντη μέσα από την μεγάλη περιοχή
23′ Ο Νικούλης σουτάρει με δύναμη από μακριά, με αστάθεια αποκρούει ο Κόντης
35′ Αδράνεια στην άμυνα των φιλοξενούμενων, η μπάλα στρώνεται στον Μάλλιαρη ο οποίος σουτάρει λίγα μόλις εκατοστά δίπλα από το δοκάρι του Κόντη
38′ Γκολ ο Νικούλης έπειτα από ασίστ του Νάκου που τον έβγαλε πρόσωπο με το τέρμα
45′ Έξυπνη μπαλιά του Χαρίση ο Πατσιαλής σε ετοιμότητα διώχνει τον κίνδυνο από την εστία του
51′ Κόρνερ από τον Νικούλη, ο αφύλαχτος Μάλλιαρης δεν μπορεί να πετύχει γκολ
54′ Ο Διβανές βγαίνει τετ α τετ από πλάγια θέση και σουτάρει σύριζα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Κόντη
59′ Ο Γρηγορίου ανατρέπεται και ο Νικούλης που αναλαμβάνει την εκτέλεση του πέναλτι κάνει το 2-0
62′ Απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Νικούλη και 3-0 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς
70′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Διβανέ η μπάλα σταματά στο οριζόντιο δοκάρι του Κόντη
90′ Ο Γάτσιος από κοντά κάνει το τελικό 4-0 ύστερα από πάσα του Ντούβλη

Oι συνθέσεις των δύο ομάδων:
Φαρκαδόνα:Πατσιαλής,Νάκου,Γκαντιάς,Μάλλιαρης,Φορτούνης,Τσιούκας,Νικούλης,Διβανές,Παληγιάννης,Ντούβλης,Γρηγορίου
Αλλαγές:Γκαγκαστάθης-Νικούλης,Μπαγιώτης-Μάλλιαρης,Γάτσιος-Τσιούκας
Θύαμις Καστρίου:Κόντης,Ντόστας,Χατζαλής,Τσουμέτης,Διαμαντής,Μπνούσης,Ντάσιος Ο,Γόγολος,Παπαδόπουλος,Χαρίσης,Πασχάλης
Αλλαγές:Ζήσης-Ντόστας,Μοναχός-Πασχάλης,Γκούνος-Χαρίσης