«Διπλό» και πρωταθλητής ο ΑΟ Τρίκαλα!!! ΦΩΤΟ

Με ΄ένα παλικαρίσιο διπλό στην Αρτα ο ΑΟΤ κέρδισε τον τίτλο του 2ου ομίλου και την άνοδο στη football league

p1.5555555555jpg

Με ένα παλικαρίσιο “διπλό” στην Αρτα ο ΑΟΤ κέρδισε τον τίτλο του 2ου ομίλου και την άνοδο στη football league. Δείχνοντας στόφα έμπειρης ομάδας οι κυανέρυθροι ξεπέρασαν όλες τις αντιξοότητες που βρήκαν στη φετινή διαδρομή,  κυνήγησαν τον τίτλο,  πήγαν μέχρι το τέλος και βγάζοντας το παλικαρίσιο διπλό (1-2)  στην έδρα της ΑΕ Καρασκάκης πέτυχαν την προσπέραση πάνω στο νήμα,  τερμάτισαν πρώτοι στον όμιλο και έβγαλαν  το ποδόσφαιρο του νομού μας από την αφάνεια,

Ο ΑΟΤ κατάφερε να προηγηθεί με 0-2, με τους Τέλλο και Σαχινίδη να πετυχαίνουν τα γκολ στο 26′ και 67′ αντίστοιχα, ενώ το μόνο που κατάφερε η αρτινή ομάδα ήταν να μειώσει στο 84′ με τον Στάνσετιτς

Το ντέρμπι κορυφής που έκρινε το τίτλο είχε πολλά παρατράγουδα και αστείες καταστάσεις που έσπευσαν ανακάλυψαν και …εφάρμοσαν οι άνθρωποι της ΑΕ Καραισκάκης,  προκειμένου να βγάλουν έξω από το κάδρο του αγώνα τους Τρικαλινούς φιλάθλους. Με τη βοήθεια διαφόρων τρικ τα κατάφεραν έως ένα βαθμό , αφου λίγοι ελάχιστοι  ήταν οι φίλοι της ομάδας μας που είδαν το ματς υπό κανονικές συνθήκες .  ωστόσο όμως στο τέλος της ημέρας αυτοί οι παράγοντες γελοιοποιήθηκαν και γελοιοποίησαν την ομάδα τους με τα καμώματά τους. Το παιχνίδι πάντως δεν ήταν καλό, οι γηπεδούχοι είχαν ελαφρά υπεροχή στο 1ο 20λεπτο όταν και έχασαν μια σπουδάια ευκαιρία σε τετ α τετ του Καβαλάρη (πλάσαρε άουτ) ενώ τα Τρίκαλα ισορρόπησαν μετά το ημίωρο και φυσικά πήραν αέρα από το γκολ του Τε΄λλου στο 26’

Στην επανάληψη και πάλι οι γηπεδούχοι μπήκαν με μεγαλύτερη ζωντάνια πίεσαν ψηλά απείλησαν δύο φορές, όμως το γήπεδο Αγ Αναργύρων πάγωσε αμέσως μετά το πρώτο γκολ των Τρικάλων, η δική τους κερκίδα ξενέρωσε πριν κλείσει το ‘α ημίχρονο κι όταν πια μπήκε και η υπογραφή Σαχινίδη στο ματς όλα έμοιαζαν «τελειωμένα και τακτοποιημέν»α από τους παίκτες των Τρικάλων. Η συνέχεια και τα τελευταία λεπτά του αγώνα έβγαλαν κάποιες στιγμές αγωνίας στον τρικαλινό πάγκο αφού το 1-2 άφησα για λίγα λεπτά ανοιχτό το σενάριο της ισοπαλίας, όμως το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή Κύζα από την Δράμα βρήκε τους κυανέρυθρους να πανηγυρίζουν σαν μικρά παιδιά τη μεγάλη νίκη την κατάκτηση του τίτλου και φυσικά την πολυπόθητη άνοδο στη football league.

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Κυζας από την Ενωση Δράμας με παρουσία στα πρωταθλήματα της super league Βοηθοί του οι Δημητριάδης και Μερκενίδης από την Θεσσαλονίκη, επίσης από τους πίνακες της Σούπερ Λίγκας.

Α.Ε. Καραϊσκάκης: Καραγκούνης, Παπανίκου, Παναγιώτου, Αβραμίδης, Χούσος, Κόλινς, Τζερεμές (60΄Στάνσετιτς), Σιμονιάν, Γυφτοκώστας, Βασίλιεβιτς (70΄Γραβάνης), Καβαλλάρης.
Τρίκαλα: Ντάσκας, Σκούπρας, Κουτσόπουλος, Τέλλος, Γιώτας, Βαγγελή, Καμπλιώνης (92΄Στούμπος), Σπάσιτς, Σαχινίδης (88΄Πέντσας), Κέρι, Μοσχάκης (86΄Παπαευθυμίου).

2-1.j5555555555555pg

DS666666666666666666pg

trikala-01-1000-watermark

trikala-telos-1000_watermark

ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΟΥ SPORTRIKALA

Φίλες και φίλοι του  SPORTRIKALA  καλησπέρα από το γήπεδο Αγ Ανργύρων της Αρτας

Εδώ σήμερα θα παιχθεί η πιο κρίσιμη παρτίδα της φετινής σεζόν για την νέα ποδοσφαιρική ομάδα των Τρικάλων

Το αποτέλεσμα που θα βγει ντέρμπι με την πρωτοπόρο του 2ου ομίλου Γ Εθνικής ΑΕ Καραισκάκης θα καθορίσει τη μάχη του τίτλου

Αν τα Τρίκαλα κερδίσουν θα κάνουν την επιζητούμενη προσπέραση πάνω και θα κερδίσουν τίτλο και άνοδο

Αν όμως χάσουν ή μείνουν σε ισοπαλία, τότε η κατάσταση μένει ως έχει ( 2 β διαφορά η ΑΕ Καραϊσκάκης) και χάνεται μια μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας

Πέρα από τα δυσάρεστα και τριτοκοσμικά που συνέβησαν με το θέμα των εισιτηρίων οι γηπεδούχοι είχαν και μία ακόμα έκπληξη αφού ο Σιμονιά που έλεγαν ότι  χάνει τη σεζόν , είναι κανονικά στην ενδεκάδα

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο  Κυζας από την Ενωση Δράμας με παρουσία στα πρωταθλήματα της super league Βοηθοί του οι Δημητριάδης και Μερκενίδης από την Θεσσαλονίκη, επίσης από τους πίνακες της Σούπερ Λίγκας.

Λίγα μόλις λεπτά απομένουν για την έναρξη του ντέρμπι που θα αναδείξει τον πρωταθλητή του 2ου ομίλου

OI ENΔΕΚΑΔΕΣ

ΑΕ Καραϊσκάκης: Καραγκούνης, Παπανίκου, Παναγιώτου, Αβραμίδης, Χούσος, Κόλινς, Τζερεμές, Σιμονιάν, Γυφτοκώστας, Βασίλιεβιτς, Καβαλλάρης.
Τρίκαλα  Ντάσκας, Σκούπρας, Κουτσόπουλος, Τέλλος, Γιώτας, Βαγγελή, Καμπλιώνης, Σπασιτς, Σαχινιδης, Κέρι, Μοσχακης

Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές, αποθεώνονται οι γηπεδούχοι

5μμ Kαθυστέρηση για να μαζευτούν τα χαρτάκια από το χόρτο

5,07 Εναρξη του αγώνα

3′  Γέμισμα Βασιλιεβιτς δεν πρόλαβε όπως ήθελε ο Καβαλάρης που σούταρε άουτ

4′ Κίτρινη κάρτα σε Καμπλιώνη του ΑΟΤ

5΄ Μακρινό σουτ του  Βασίλιεβις, η μπ΄λα βρήκε στον Καβαλλάρη και μπλόκαρε  στη συνέχεια ο Ντάσκας.

9΄ Ατομική από τον Χούσο, χωρίς όμως ναησυχία για την τρικαλινή ομάδα

13 Φάουλ του Κέρι, σκόρπισε πανικό στα καρέ των γηπεδούχων

14′ Στην κόντρα οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία

Από μπαλιά του Βασίλιεβιτς στην πλάτη της άμυνας, ο Καβαλάρης είχε φάση για γκολ αλλά δεν τα κατάφερε

17΄ Κίτρινη κάρτα στον Κόλλινς.

22′ Κόρνερ για τα Τρίκαλα ο Μοσχάκης γέμισε αλλά δεν βγήκε ευκαιρία

27Παιχνίδι κέντρου μέχρι το 20λεπτο χωρίς καλές φάσεις

Φανηκαν επιτέλους κάποιοι Τρικαλινοί στην είσοδο του γηπέδου

27 Μεγάλη φάση για τα Τρίκαλα ο Καμπλιώνης βρέθηκε σε θέση βολής έπιασε το σουτ όμως η μπάλα κόρνερ

ΓΚΟΟΛ ΓΙΑ ΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ

Από κόρνερ του Μοσχάκη , καρφωτή κεφαλιά του Τέλλου και η μπάλα στα δίχτυα , έγινε το 0-1

Μετά το γκολ επικράτησε έναταση στην κεκρκίδα  και στη συνέχεια …σιωπή

31′ Κατφθάνουν στο γήπεδο 100 περίπου τρικαλινοί φίλαθλοι

31΄ Κίτρινη κάρτα  στον  Κουτσόπουλο του ΑΟΤ

Στο 37ο του αγώνα το 0-1 παραμένει για τον ΑΟ Τρίκαλα

40′ Κακό παιχνίδι χωρίς ρυθμό με την ΑΕ Καραισκάκης να πιέζει ανούσια αλλά και με τα Τρίκαλα να κρατούν το 0-1

44′ Φάουλ των γηπεδούχων χωρίς όμως αποτέλεσμα

ΤΕΛΟΣ Α ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ 0-1

Ληξη α’ ημιχρονου τα Τρίκαλα κρατούν το 0-1 και πάνε στα αποδυτήρια με καλή ψυχολογία

ENARJH B HMIXRONOY

Tα Τρίκαλα ξεκίνησαν το β μέρος χωρίς αλλαγές και είναι 45 λεπτά μακριά από τον τίτλο

47′ Ευκαιρία για τους γηπεδούχους