Έχασε αγώνα και .. Παππά ο Παναθηναϊκός στη Ρόδο

Ο Κολοσσός Ρόδου νίκησε τον Παναθηναϊκό με 75-73 στο «Βενετόκλειο», στη δεύτερη μεταξύ τους αναμέτρηση για τα προημιτελικά της Α1 Ανδρών

D852D4ADC3931C3DEEB2D0ADC0AD49E9

Ο Κολοσσός Ρόδου νίκησε τον Παναθηναϊκό με 75-73 στο «Βενετόκλειο», στη δεύτερη μεταξύ τους αναμέτρηση για τα προημιτελικά της Α1 Ανδρών και έστειλε τη σειρά σε τρίτο παιχνίδι, που θα διεξαχθεί στο ΟΑΚΑ την Τρίτη 19 Μαΐου, προκειμένου να αναδειχθεί η ομάδα που θα προκριθεί στους ημιτελικούς.

Εκτός του αγώνα οι «πράσινοι» έχασαν και τον Νίκο Παππά, ο οποίος τραυματίστηκε στο γόνατο στη διάρκεια της τρίτης περιόδου.

Ο Παναθηναϊκός, ο οποίος βρέθηκε να χάνει ακόμη και με 15 πόντους στη δεύτερη περίοδο (29-14), προσπάθησε για την ανατροπή, γύρισε σε κάποιο σημείο το παιχνίδι, αλλά ο πρώτος σκόρερ τους στην αναμέτρηση, ο Μαυροκεφαλίδης, έχασε το τελευταίο σουτ και μαζί την ευκαιρία να οδηγήσει τον αγώνα στην παράταση.