Νίκησαν την Κοζάνη και τώρα ο Καραϊσκάκης!!!

Τα Τρίκαλα νίκησαν 3-1 την Κοζάνη και ετοιμάζονται για τον τελικό με τον Καραϊσκάκη!

SONY DSC

SONY DSC

Και τώρα οι δυό τους. Ο ΑΟΤ νίκησε με άνεση την Κοζάνη με 3-1 και την ερχόμενη εβδομάδα πηγαίνει στην Άρτα για τον μεγάλο τελικό  όπου όποιος νικήσει ανεβαίνει κατηγορία!

Οι της Κοζάνης έκαναν τελικά πολύ θόρυβο για το τίποτα. Το γήπεδο γέμισε με όλη την αστυνομική δύναμη του Νομού χωρίς ναι συντρέχει κανείς λόγος. Στο πρώτο ημίχρονο τα Τρίκαλα επέβαλλαν τον ρυθμό τους, έβαλαν τρία γκολ (ουσιαστικά απειλήθηκαν μόνο μία φορά) και στην επανάληψη χαλάρωσαν κάπως με αποτέλεσμα η Κοζάνη να μειώσει.

Ήταν φανερό ότι απο την στιγμή που “κλείδωσε” το παιχνίδι στα Τρίκαλα στο μυαλό όλων ήταν ο τελικός της ερχόμενης εβδομάδας.

Το φιλμ του αγώνα

3′ Σουτ του Σκούπρα φεύγει άουτ αφού βρίσκει και σώμα αμυνομένου

5′ Γύρισμα Σκούπρα και ο Σαχινίδης με τακουνάκι απο κοντά το 1-0

10′ Φάουλ Μοσχάκη πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι

(*) Γκολ για την Φαρκαδόνα στο 75′ με τον Παπαδόπουλο!!! Στο μπαράζ με τους Σιναράδες

15′ Μετά απο λάθος γύρισμα του Ντάσκα ο Ηλίας απο 40 μέτρα προσπάθησε να τον κρεμάσει αλλά ο Σκούπρας έδιωξε σωτήρια με κεφαλιά πάνω στην γραμμή

38′ ΓΚΟΟΟΟΛ 2-0 Απευθείας χτύπημα φάουλ του Κέρι αιφνιδιάστηκε ο τερματοφύλακας της Κοζάνης

42′ Σουτ του Μοσχάκη απο καλή θέση άουτ

45′ Καλή ευκαιρία με τον Γκαμπλιώνη

45+ ΓΚΟΟΟΛ Μετά απο κόρνερ του Κέρι κεφαλιά του Σαχινίδη 3-0!!!

53′ Απο κοντά δεν προλαβαίνει ο Σαχινίδης παράλληλη μπαλιά του Κέρι

76′ Ο Τσικόπουλος απο κοντά μειώνει σε 3-1 μετά απο αμυντικά λάθη των Τρικάλων

83′ Ο Δ. Παπαδόπουλος απο καλή θέση στέλνει την μπάλα άουτ

87′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟΤ με τον Μηνά

ΑΟ Τρίκαλα: Ντάσκας, Σκούπρας, Παπαευθυμίου Π., Τέλλος, Γιώτας, Βαγγελή (85′ Ζυγκερίδης), Καμπλιώνης (50′ Μηνάς), Σπάσιτς, Σαχινίδης (74′ Πέντσας), Κέρι, Μοσχάκης

Κοζάνη: Σταματόπουλος, Ηλίας, Ματούλας, Αλιατίδης, Τσικόπουλος Η. (43′ Καμάται), Καραμπατζάκης, Τσικόπουλος Ι., Τραυλός, Δούμας (75′ Δ. Παπαδόπουλος), Ταφαρλής, Παπαδόπουλος Κ. (46′ Ζυγκερίδης)