Με καρέ των γκολ η ΑΕΤ στον τελικό του Παιδικού

Οι δυο φιναλίστ του Παιδικού πρωταθλήματος θα αναμετρηθούν και στον φετινό τελικό του Παιδικού

SONY DSC

Οι δυο φιναλίστ του Παιδικού πρωταθλήματος θα αναμετρηθούν και στον φετινό τελικό του Παιδικού. Μετά τη Δήμητρα που έριξε «τεσσάρα» στα Σαράγια, με το ίδιο σκορ πήρε πρόκριση για τον Τελικό και η Παιδική της ΑΕΤ που πάει πλέον με περισσότερες φιλοδοξίες στη φετινή μάχη

Η ομάδα του Γκούμπλια επιβλήθηκε της Ακαδημίας με 4-1 στο αθλητικό Κέντρο Μπαλκούρας και πλέον περιμένει τον τελικό για να διεκδικήσει αυτό που έχασε από λεπτομέρειες στο περσινό πρωτάθλημα

To ματς έμοιαζε  είχε άρωμα ντέρμπι στο  Α ημίχρονο  όμως η ΑΕΤ άνοιξέ λογαριασμό στο 30 όταν από κόρνερ του Αλεξανδρή ο Ζωγράφος έκανε το 1-0 και έτσι μπήκε σε θέση οδηγού

Η ομάδα του Γκούμπλια πέτυχε  άλλα γκολ στις αρχές της επανάληψης και έριξε νοκ άουτ τους μικρούς της  Ακαδημίας: Αρχικά στο 43’ ο Λουκας έκανε το 2-0 και ένα λεπτό αργότερα στο 43’ ο Μπήτος εκμεταλλεύτηκε την προσπάθεια του Λουκα και ανέβασε τη διαφορά στο 3-0. Η Ακαδημία μείωσε πάντως στο 51’ με το γκολ του Αλεξίου , αλλά στη συνέχεια δεν μπόρεσε να κάνει άλλες κλασικές ευκαιρίες.   Στο 65 ο  Δ. Αλεξίου πέτυχε ένα ακόμα  γκολ το οποίο πάντως δεν μέτρησε αφού ο σκόρερ σημειώθηκε σε θέση οφσάϊντ. Η ΑΕΤ είχε και ένα δοκάρι στο 79΄ σε κεφαλιά του Ζωγράφου.

Στις καθυστερήσεις (81) διαμορφώθηκε το τελικό 4-1 από επιτυχημένη προσπάθεια του Κονομη

ΑΕΤ : Βουτσελάς, Γούλας, Παπαγεωργίου, Δρόσος, Τσιρογιάννης Γρ., Μαγγούτης, Αλεξανδρής, Καϊκης ( 81΄Περιστέρης), Ζωγράφος ( 80΄Μπρουζούκης), Λουκάς, Μπίτος ( 56΄Κονόμη).

Ακαδημία1: Γιώτας, Τσιόκος, Τσιαφίτσας, Νάκος, Τσιακμάκης, Αλεξίου Δ., Γκάτης, Αλεξίου Θ., Παπαχρήστος, Μπαρτζιώκας ( 50΄Πλατής), Ροκκάς ( 48΄λ.τρ. Βράντζας)