Άδικη ισοπαλία για τα Τρίκαλα!!!

Από  κανονικό χειρουργείο πήγε να περάσει ο διαιτητής κ Κοτσάνης την ομάδα των Τρικάλων στο κρίσιμο ντέρμπι με την Νεοκαισάρεια

DSC_0720

Από  κανονικό χειρουργείο πήγε να περάσει ο διαιτητής κ Κοτσάνης την ομάδα των Τρικάλων στο κρίσιμο ντέρμπι με την Νεοκαισάρεια αφού στο 91ο  της αναμέτρησης μετέτρεψε ένα καθαρό επιθετικό φάουλ του Μκακράκη πάνω στον Τελλο σε πέναλτι

Η υπόδειξη του ρέφερυ που έβγαλε μάτια με τη συμπεριφορά του προκάλεσε την έκπληξη ακόμα και στους φίλους των γηπεδούχων φυσικά έφερε έκρηξη οργής από τον πάγκο των Τρικάλων

Τελικά από θεία δίκη ο Δημητρίου του Αχιλλέα Νεοκαισάρειας αστόχησε στην εσχάτη των ποινών  έστειλε την μπάλα άουτ κι έτσι τα Τρίκαλα έσωσαν τουλάχιστο τον βαθμό της ισοπαλίας αλλά από την Κυρικακή κατέβηκαν και πάλι στη δεύτερη θέση του ομίλου καθώς από τη γκέλα τους επωφελήθηκε η ΑΕ Καραισκάκης που καθάρισε το δικό της τοπικό ντέρμπι κερδίζοντας 2-0 την Αναγέννηση Αρτας

Οι καυνέρυιροι που είχαν θερμή συμπαράσταση από ν αρκετούς φιλάθλους αδικούνται  αφού σε όλη τη διάρκεια του αγώνα είχαν τον έλεγχο   πέτυχαν γκολ δημιούργησαν και άλλες κλασικές ευκαιρίες όμως  δέχθηκαν το γκολ της ισοφάρισης από μια στημένη φάση και λίγο έλειψε να πάθουν το απόλυτο σοκ στο φινάλε  Ωστόσο η  ισοπαλία τους  κρατά μέσα στο κόλπο για την κατάκτηση του τρίτλουα και της ανόδου στη  football league.

Ανεκδιήγητα θρασύς και προκλητικός εις βάρος των Τρικάλων ο Διαιτητής: Κοτσάνης  από την ΕΠΣ  Δράμας) Κίτρινες: Νάκας (Νεοκαισάρεια), Μοσχάκης (Τρίκαλα), Τέλλος (Τρίκαλα), Οικονόμου (Νεοκαισάρεια), Λαζαρίδης (Νεοκαισάρεια),Σαχινίδης (Τρίκαλα), Σπάσιτς (Τρίκαλα)

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας:Αλυσανδράτος, Λαζαρίδης, Δερμίσης (53΄Καθάριος), Δημητρίου, Τασίδης, Οικονόμου, Καραγκούνης, Δημητρουλόπουλος (72΄Λάλλας), Μακράκης, Νάκας (90΄Ηλιάδης), Κοτσιαρίδης

A.O.Τρίκαλα: Ντάσκας, Σκούπρας, Κουτσόπουλος, Τέλλος, Γιώτας, Βαγγελή, Καμπλιώνης (78΄Μηνάς), Σπάσιτς, Σαχινίδης (67΄Πέντσας), Μοσχάκης (86΄Ζυγκερίδης), Κέρι.

Το παιχνίδι λεπτό προς λεπτό:

10′ ΓΚΟΟΟΟΛ Ο Κέρι μετά απο πλαγιο του Σκούπρα με γυρισττό σουτ 0-1!!!!

16′ Σουτ του Καμπλιώνη πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι του Αλυσανδράτου

22′ Σουτ του Κοτσιαρίδη μπλοκάρει ο Ντάσκας

31′ Η Νεοκαισάρεια ζήτησε πέναλτι σε χέρι (;) του Τέλλου μέσα στην περιοχή

36΄Κιτρινη κάρτα στον Νάκα

37′ Κίτρινη κάρτα στον Μοσχάκη

50′ Κίτρινες κάρτες σε Οικονόμου και Τέλλο

54′ Κιτρινη κάρτα στον Λαζαρίδη

(*) 0-1 ο Καραϊσκάκης στην Αρτα επί της Αναγέννησης

60′ Ο Μοσχάκης απο κοντά σουτάρει άουτ

67′ Κίτρινη κάρτα στον Σαχινίδη

75′ Ο Πένσας δεν προλαβαίνει να προωθήσει την μπάλα στα δίχτυα μετλα απο σέντρα του Κουτσόπουλου

76′ Τεράστια ευκαιρία με τον Κέρι που μόνος απέναντι στον Αλυσανδράτο πλάσαρε άουτ!!!

82′ Μετά απο φάουλ του Νάκα ο Δημητρίου με κεφαλιά ισοφαρίζει σε 1-1

84′ Σουτ του Μηνά πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι

87′ Κίτρινη κάρτα στον Σπάσιτς

(*) 0-2 ο Καραϊσκάκης

90+ Απίστευτο. “Μαϊμού” πέναλτι του Τέλλου πάνω στον Μακράκη, διαμαρτυρίες απο τους Τρικαλινούς στον αγωνοστικό χώρο και ο ΑμανατίδηςΈγκλημα απο τον κ. Κοτσάνη, τον Δραμινό διαιτητή. Άουτ ο Δημητρίου!!!!

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας: Αλυσανδράτος, Λαζαρίδης, Δερμίσης (53′ Καθάριος), Δημητρίου, Τασίδης, Οικονόμου, Καραγκούνης, Δημητρουλόπουλος (72′ Λάλας), Μακράκης, Νάκας (90′ Ηλιάδης), Κοτσιαρίδης

ΑΟ Τρίκαλα: Ντάσκας, Σκούπρας, Κουτσόπουλος, Τέλλος, Γιώτας, Βαγκελί, Καμπλιώνης (78′ Μηνάς), Σπάσιτς, Σαχινίδης (69′ Πέντσας), Μοσχάκης (86′ Ζυγκερίδης), Κέρι

DSC_0726

Δυναμική η παρουσία των “Σακαφλιάδων”

Ενδιαφέρουν και αυτά…

(*) Με καλό καιρό έφυγαν οι Τρικαλινοί απο τα Τρίκαλα, συννεφιά, κρύο και χιονισμένο Όλυμπο συνάντησαν στην Κατερίνη.

(*) Αρκετοί Τρικαλινοί βρίσκονται στην κερκίδα με το λεωφορείο των “Σακαφλιάδων” να φτάνει λίγο πριν την έναρξη του αγώνα.

(*) Στην κερκίδα ο Αντιπεριφερειάρχης Χρήστος Μιχαλάκης μαζί με τον συνεργάτη του Γιώργο Καρανάσιο