Νίκησε Φιλιππιάδα και έπιασε κορυφή!!!

SONY DSC

Ο ΑΟ Τρίκαλα νίκησε με 2-0 την Φιλιππιάδα και χάρη στην ισοπαλία του Καραϊσκάκη έπιασαν κορυφή!!!

Τα Τρίκαλα ήταν συντριπτικά ανώτερα στο βαρύ τερέν του Δημοτικού σταδίου και αδικούνται απο το τελικό 2-0 (τα γκολ οι Κέρι και Πέντσας) μιας και θα μπορούσαν να σημειώσουν και άλλα γκολ και να κάνουν πιο εύκολη την επικράτηση μιας και μεχρι το 87΄που κλείδωσε το παιχνίδι ο Πέντσας ο Εθνικός Φιλιππιάδας ψιλοαπειλούσε σε κάποιες αντεπιθέσεις του.

Τα καλά νέα για τον ΑΟΤ ήρθαν στο τέλος μιας και Καραϊσκάκης και Νεοκαισάρεια υποχρεώθηκαν σε εντός έδρας ισοπαλίες και έτσι οι “κυανέρυθροι” έπιασαν ξανά κορυφή ενώ αποσπάστηκαν κατά τέσσερεις βαθμούς απο την Νεοκαισάρεια.

Καταρακτώδης βροχή στα Τρίκαλα αυτή τη στιγμή και αυτό έχει προκαλέσει αισθητά την προσέλευση του κόσμου στο γήπεδο.

Υπό αντίξοες συνθήκες και η βράβευση της ομάδας για την κατάκτηση του κυπέλλου Γ’ Εθνικής απο τον Δήμαρχο Τρικκαίων κ. Δημήτρη Παπαστεργίου και τον Αντιπεριφερειάρχη Τρικάλων κ. Χρήστο Μιχαλάκη στους οποίους ο πρόεδρος της ομάδας Κώστας Παρδάλης δώρισε απο μία φανέλα της ομάδας με το όνομα τους.

Ο αγώνας λεπτό προς λεπτό:

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΟ Τρίκαλα: Ντάσκας, Σκούπρας, Τέλλος, Π. Παπαευθυμίου, Βαγκελί, Σπάσιτς, Μοσχάκης (87′ Μπασιάκας) , Μηνάς (65′ Ζυγκερίδης), Κουτσόπουλος, Κέρι, Σαχινίδης (57′ Πέντσας)

Εθνικός Φιλιππιάδας: Σιαράβας, Τσαγκαλίδης (70′ Ρακόπουλος), Διαμαντόπουλος, Μαλάτος, Πανος, Λέτζος, Κολιάκης Π., Κολιός, Λάππας (90′ Παπάς), Κολιός Γ., Φώτης

Διαιτητής της συνάντησης ο κ. Καραλιώλος απο τα Γρεβενά.

(*) O Καραϊσκάκης προηγείται νωρίς του Πύρασου με 1-0

(*) Ισφαρίζει ο Πύρασος τον Καραϊσκάκη, 1-1!!!

13′ ΓΚΟΟΟΛ 1-0  Ο Κέρι απο κοντά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα μετά απο σέντρα του Κουτσόπουλου!!!

23′ O Nτάσκας διώχνει σωτήρια με τα πόδια έξω απο την περιοχή προ του Κολιάκη

25′ Ο Μηνάς απο κοντά σουυτάρει άουτ

27′ Δεν δίνεται καθαρό πέναλτι σε ανατροπή του Σκούπρα μέσα στην περιοχή

(*) 1-2 ο Πύρασος μέσα στην Άρτα επί του Καραϊσκάκη!!!

(*) Τα κορίτσια των Τρικάλων προηγούνται του Μέντεκα με 1-0

43′ Απίστευτη διπλή ευκαιρία με Βαγκελί και Κουτσόπουλου να μην μπορούν να σκοράρουν  εξ επαφής!!!

45′ Κίτρινη κάρτα στον Τσαγκαλίδη

50′ O Σιαράβας αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ σουτ του Κέρι ενώ μετά το κόρνερ σουτ του Παπαευθυμίου απο κοντά άουτ

52′ Κίτρινη κάρτα στον Γ. Κολιό

53′ Ο Λάππας μεγάλη ευκαιρία για την Φιλιππιάδα

(*) 1-3 ο Πύρσασος μέσα στον Καραϊσκάκη!!!

(*) 2-0 τα κορίτσια του ΑΟΤ επί του Μέντεκα

(*) 2-3 ο Καραϊσκάκης μειώνει με Πύρασο

(*) 3-3 ο Καραϊσκάκης με τον Πύρασο

(*) 3-0 τα κορίτσια στο ποδόσφαιρο με τον Μέντεκα

87′ ΓΚΟΟΟΛ 2-0 τα Τρίκαλα με κεφαλιά του Πέντσα μετά απο σέντρα του Κέρι!

90′ Κίτρινη κάρτα στον Φώτη

Τελικό και στην Άρτα 3-3 ο Καραϊσκάκης με τον Πύρασο Νέας Αγχιάλου, τα Τρίκαλα ισοβαθμούν στην κορυφή με τον Καραϊσκάκη!!!