Τραγική εμφάνιση και ισοπαλία στην Αρτα

Όταν μια ομάδα που κυνηγά τίτλο και άνοδο βγάζει τα μάτια της σε εύκολα ή στρωμένα ματς, δεν μπορεί να ελπίζει σε τίπτα

DSCN3676

Τα Τρίκαλα με τραγική εμφάνιση άφησαν 2 βαθμούς στο ραντεβού με την Αναγέννηση Άρτας και κατέβηκαν από το ρετιρέ του ομίλου όπου πλέον εαπλώθηκε η ΑΕ Καραισκάκης

Το παιχνίδι της Κυριακής δεν ήταν καλό ,οι κυανέρυθροι έχασαν ένα ολόκληρο ημίχρονο σε φλύαρες και νωθρές προσπάθειες, βρέθηκαν μάλιστα να είναι πίσω στο σκορ από το

όταν η Αναγέννηση βρήκε τρόπο να χτυπήσει την άμυνα των Τρικάλων Από καλο-χτυπημένο κόρνερ του Γεωργίου, η μπάλα έφτασε στη μικρή περιοχή κι εκεί ο Σιδηρόπουλος πήρε την κεφαλιά και πέτυχε το 1-0 της Αρτας.Παρά την ψυχρολουσία πάντως , οι κυανέρυθροι δεν άργησαν να απαντήσουν με ανάλογη φάση. Στο  34΄κέρδισαν φάουλ σε προσπάθεια του Καμπλιώνη και ο Μοσχάκης το…. πήρε επι προσωπικού πήγε σε απ ευθείας εκτέλεση, σημάδεψε εστία και πέτυχε το  1-1 βάζοντας νέα δεδομένα στην εξέλιξη του αγώνα

Στην επανάληψη το σκηνικό θύμισε έντονα το παιχνίδι του Α’ Γύρου. Οι Αρτινοί ταμπουρώθηκαν μπροστά από την εστία του Μπαντή, οι δικοί μας πήραν μέτρα και ανέβασαν το ρυθμό στο τρέξιμο και την αλλαγή της μπάλας, αλλά…Στην τελική προσπάθεια τα «έκαναν θάλασσα» έχασαν τρεις κλασικές ευκαιρίες και ανέδειξαν mvp  της ημέρας τον γκολκίπερ της Αναγέννησης.

Αναγ. Άρτας:Μπαντής, Κατσαδούρος (71΄Παπακίτσιος), Παπαβασιλείου (90΄Νικολαϊδης), Χρηστογιάννης, Παπαρούνης, Μάρκος, Γούλας, Νικοπολίδης, Σιδηρόπουλος, Γεωργίου, Ζάχος (74΄Ζάχος).

Τρίκαλα: Ντάσκας, Σκούπρας, Στούμπος (λ.τρ.35΄Μπασιάκας), Τέλλος, Καμπλιώνης, Μοσχάκης, Πέντσας, Σαχινίδης, Κέρι (67′ Μηνάς), Κουτσόπουλος (88΄Ρεντζιλάς), Σπάσιτς.