Νίκησαν καιτον ΓΣ Φύλλου οι Πελασγοί

Τα εύκολα, δύσκολα έκαναν οι Πελασγοί στο παιχνίδι της Κυριακής με τον ΓΣ Φύλλου και βρέθηκαν να είναι πίσω στο α΄ ημίχρονο, όμως έβαλαν ταχύτητα στην επανάληψη και καθάρισαν μια ακόμα νίκη που τους κρατά σε τροχιά ανόδου

KOYRMETZAS 2015

Το δύσκολο κομμάτι για τους Πελασγούς βγήκε στο β δεκάλεπτο όταν οι φιλοξενούμενοι  έτρεξαν   επί μέρους σκορ 18-27 και  πήγαν στα αποδυτήρια προηγούμενοι 35-41Ωστόσο η Καλυβιώτικη ομάδα έκανε το δικό της σερί στην Τρίτη περίοδο έγραψε  22-5 και μετά 30 λεπτά αγώνα πήρε  διψήφια, μάλιστα, διαφορά (57-46).Στο τελευταίο δεκάλεπτο Το παιχνίδι, στη τελευταία περίοδο  πήγαινε πόντο-πόντο όμως οι Πελασγοί δεν έχαναν τον έλεγχο και επικράτησαν  με 71-61.

Τα δεκάλεπτα: 17-14, 35-41, 57-46, 71-61

Πελασγοί: Θεοφανάκης 3, Κωτούλας 7, Κουρμέτζας  30, Χαχάμης 7, Βασταρούχας 15, Τσιτσάνης 4, Καραγκούνης 2, Βαρμπομπίτης 3, Κεχαγιάς, Τσίγκας