Βρίσκεστε εδώ: Sportrikala.gr » ΜΠΑΣΚΕΤ » Α2 ΕΣΚΑΘ » Νίκησαν καιτον ΓΣ Φύλλου οι Πελασγοί

Νίκησαν καιτον ΓΣ Φύλλου οι Πελασγοί

Τα εύκολα, δύσκολα έκαναν οι Πελασγοί στο παιχνίδι της Κυριακής με τον ΓΣ Φύλλου και βρέθηκαν να είναι πίσω στο α΄ ημίχρονο, όμως έβαλαν ταχύτητα στην επανάληψη και καθάρισαν μια ακόμα νίκη που τους κρατά σε τροχιά ανόδου

KOYRMETZAS 2015

Το δύσκολο κομμάτι για τους Πελασγούς βγήκε στο β δεκάλεπτο όταν οι φιλοξενούμενοι  έτρεξαν   επί μέρους σκορ 18-27 και  πήγαν στα αποδυτήρια προηγούμενοι 35-41Ωστόσο η Καλυβιώτικη ομάδα έκανε το δικό της σερί στην Τρίτη περίοδο έγραψε  22-5 και μετά 30 λεπτά αγώνα πήρε  διψήφια, μάλιστα, διαφορά (57-46).Στο τελευταίο δεκάλεπτο Το παιχνίδι, στη τελευταία περίοδο  πήγαινε πόντο-πόντο όμως οι Πελασγοί δεν έχαναν τον έλεγχο και επικράτησαν  με 71-61.

Τα δεκάλεπτα: 17-14, 35-41, 57-46, 71-61

Πελασγοί: Θεοφανάκης 3, Κωτούλας 7, Κουρμέτζας  30, Χαχάμης 7, Βασταρούχας 15, Τσιτσάνης 4, Καραγκούνης 2, Βαρμπομπίτης 3, Κεχαγιάς, Τσίγκας